DPContestTime HomeScoreAwayHT 
28/02/2015 (Saturday)
ITA D221:00FT[4] Avellino1-1Ternana [11]1-1
ITA D221:0090'2nd[22] Crotone1-0Livorno [5]1-0
ITA D221:0090'2nd [16] Modena0-1Bari [13]0-1
ITA D221:0090'2nd[10] Perugia2-1Spezia [7] 2-0
ITA D221:0090'2nd[14] Pro Vercelli0-0Carpi [1]0-0
ITA D221:0090'2nd[21] A.S. Varese2-2Brescia [19]1-1
ITA D221:0090'2nd[8] Lanciano2-2Cittadella [17]2-2
TUR D121:0090'2nd[16] Rizespor3-0Eskisehirspor [12] 2-0
INTERF21:0090'2nd USA Women's(U23)(N)2-0Norway Women's(U23) 1-0
GERJBW21:0090'2nd[12] Viktoria koln(U19)2-1Arminia Bielefeld(U19) [11]0-1
CZE U1921:0090'2nd[2] MFK Karvina(U19)0-0Ceske Budejovice(U19) [10]0-0
KUW D121:0090'2nd[7] Al-Salibikhaet2-3Kazma [6]1-2
CYP D121:0090'2nd[4] Omonia Nicosia FC1-1APOEL Nicosia [2]0-1
CYP D121:0090'2nd[10] Othellos Athienou0-0AEL Limassol [7]0-0
CYP D121:0090'2nd[1] Apollon Limassol FC2-0Anorthosis Famagusta FC [3]1-0
CYP D121:0090'2nd [12] Doxa Katokopias1-4AEK Larnaca [5]1-1
CYP D121:0090'2nd[9] Nea Salamis0-0Agia Napa [11]0-0
SLO D121:0090'2nd [10] NK Radomlje0-4NK Olimpija Ljubljana [4]0-0
ITA C1-A21:00FT [20] Pordenone Calcio SSD1-0Arezzo [9]0-0
ITA C1-B21:00FT [15] Prato0-1Pro Piacenza [19]0-1
Italy C1C21:0090'2nd[13] ASD Martina Franca2-0Lupa Roma [11]1-0
INT CF21:0090'2nd Arka Gdynia0-1Olimpia Elblag 0-0
INT CF21:0090'2nd Molde1-1Kristiansund BK 0-0
BHR D121:1085'2nd[9] Malkia0-1East Riffa [3]0-0
INT CF21:1085'2nd[2] Rosenborg(N)7-0Ostersunds FK [5]4-0
GER D121:3068'2nd[17] Hertha BSC Berlin0-0Augsburg [5]0-0
GER D121:3068'2nd[6] Bayer Leverkusen1-0SC Freiburg [16]1-0
GER D121:3068'2nd[10] Hannover 960-1VfB Stuttgart [18]0-0
GER D121:3068'2nd[12] Borussia Dortmund0-0Schalke 04 [4]0-0
GER D121:3068'2nd[7] Hoffenheim1-0Mainz [11]0-0
POL D121:3066'2nd[16] Zawisza Bydgoszcz1-0Piast Gliwice [9]0-0
POL D121:3066'2nd[10] GKS Belchatow2-1Wisla Krakow [5]2-1
MAR D121:3066'2nd[14] Chabab Rif Hoceima1-1Wydad Casablanca [1]0-1
WAL PR21:3066'2nd[4] Carmarthen2-2Connah's QN [3]2-1
WAL PR21:3066'2nd[6] Port Talbot3-0Newtown AFC [5]3-0
FRA D122:00HT[13] Lille OSC0-1Lyonnais [1]0-1
SPA D122:00HT[19] Granada CF0-1Barcelona [2]0-1
ENG PR22:00HT[18] Burnley0-0Swansea City [9]0-0
ENG PR22:00HT[4] Manchester United0-0Sunderland [16]0-0
ENG PR22:00HT[11] Newcastle1-0Aston Villa [19]1-0
ENG PR22:00HT[10] Stoke City0-0Hull City [15]0-0
ENG PR22:00HT[14] West Bromwich(WBA)1-0Southampton [5]1-0
AUT D122:00HT[4] Rheindorf Altach1-0Wolfsberger AC [3]1-0
SCO PR22:00HT[4] Dundee United0-2Partick Thistle [9]0-2
SCO PR22:00HT[12] Motherwell FC0-0Inverness C.T. [3]0-0
SCO PR22:00HT[10] Ross County0-0Dundee [6]0-0
SCO PR22:00HT[7] St. Johnstone0-0Kilmarnock [8]0-0
SCO PR22:00HT[11] St. Mirren0-0Hamilton FC [5]0-0
SPA D222:00HT[16] Osasuna0-2CD Lugo [15]0-2
ENG LCH22:00HT[17] Birmingham1-0Brentford [7]1-0
ENG LCH22:00HT[24] Blackpool0-1Wigan Athletic [23]0-1
ENG LCH22:00HT[19] Bolton Wanderers0-0Brighton & Hove Albion [18]0-0
ENG LCH22:3025'1st[4] AFC Bournemouth0-0Blackburn Rovers [10]
ENG LCH22:00HT[13] Cardiff City0-1Wolves [8]0-1
ENG LCH22:00HT[16] Charlton Athletic1-0Huddersfield Town [12]1-0
ENG LCH22:00HT[20] Fulham2-0Derby County [1]2-0
ENG LCH22:00HT[14] Leeds United2-1Watford [6]2-1
ENG LCH22:00HT[15] Reading0-0Nottingham Forest [9]0-0
ENG LCH22:00HT[21] Rotherham United0-1Millwall [22]0-1
ENG LCH22:0045'1st[11] Sheffield Wed.0-0Middlesbrough [2]
SCO LCH22:00HT[1] Hearts5-0Cowdenbeath [9] 5-0
SCO LCH22:00HT[8] Alloa Athletic0-1Hibernian FC [2]0-1
SCO LCH22:00HT[7] Dumbarton0-0Queen of South [5]0-0
SCO LCH22:00HT[10] Livingston0-2Raith Rovers [6]0-2
ENG D122:00HT[1] Bristol City1-0Rochdale [13]1-0
ENG D122:0045'1st[10] Chesterfield2-0Fleetwood Town [8] 
ENG D122:00HT[21] Coventry2-0Milton Keynes Dons [2]2-0
ENG D122:00HT[22] Crawley Town0-0Sheffield United [5]0-0
ENG D122:00HT[19] Crewe Alexandra0-0Swindon [3]0-0
ENG D122:00HT[7] Doncaster Rovers1-0Colchester United [20]1-0
ENG D122:00HT[11] Gillingham0-0Barnsley [16]0-0
ENG D122:00HT[18] Notts County0-1Port Vale [12]0-1
ENG D122:00HT[9] Oldham Athletic AFC0-2Preston North End [4]0-2
ENG D122:00HT[15] Peterborough United0-0Bradford AFC [6]0-0
ENG D122:0045'1st[17] Scunthorpe United0-1Yeovil Town [24]
ENG D122:00HT[14] Walsall0-0Leyton Orient [23]0-0
ALG D122:00HT[1] MO Bejaia2-0ES Setif [2]2-0
ALG D122:00HT[14] NA Hussein Dey1-0MC Oran [5]1-0
ALG D122:0045'1st[16] ASO Chlef1-0CR Belouizdad [6]
BUL D122:00HT[3] Litex Lovech0-0Ludogorets Razgrad [2] 0-0
MAL D122:00HT Zebbug Rangers0-4Hibernians FC 0-4
SWE Cup22:00HT[A1] Jonkopings Sodra IF1-0Assyriska FF Sodertalje [A4]1-0
SWE Cup22:00HT[B4] Myresjo IF0-4IFK Goteborg [B2]0-4
SWE Cup22:00HT[H1] Halmstads(N)0-0Syrianska FC [H3]0-0
SLO D122:00HT[2] NK Maribor2-1ND Gorica [8]2-1
SCO D122:00HT[1] Stranraer3-1Dunfermline [6] 3-1
SCO D122:00HT[5] Peterhead0-0Greenock Morton [2]0-0
SCO D122:00HT[8] Ayr Utd.1-0Forfar Athletic [3]1-0
SCO D122:00HT[4] Brechin City1-1Stenhousemuir [9]1-1
SCO D122:00HT[7] Airdrie United0-1Stirling Albion [10]0-1
SCO D222:00HT[5] East Fife0-1Annan Athletic [4]0-1
SCO D222:00HT[9] East Stirlingshire1-0Queen's Park [1]1-0
SCO D222:00HT[8] Clyde0-0Montrose [10]0-0
SCO D222:00HT[2] Arbroath0-1Elgin City [7]0-1
SCO D222:00HT[6] Berwick Rangers0-1Albion Rovers FC [3]0-1
UKR D122:00HT[2] FC Shakhtar Donetsk1-0FC Vorskla Poltava [8]1-0
HUN D122:00HT[11] Nyiregyhaza1-0Budapest Honved [13]1-0
HUN D122:00HT[10] Kecskemeti TE2-0Lombard Papa FC [12]2-0
HUN D122:00HT[8] Puskas Akademia Fehervar0-0Debreceni VSC [4]0-0
ISR D122:00HT[14] Hapoel Acco0-0Hapoel Tel Aviv [10]0-0
ITA C1-A22:00HT[4] Bassano0-1Novara Calcio [2]0-1
ITA C1-B22:00HT[6] Ancona0-0Forli FC [16]0-0
Italy C1C22:00HT[1] Benevento0-1Barletta [9]0-1
ENG CN22:00HT[2] AFC Fylde0-0Tamworth [4]0-0
ENG CN22:00HT[6] Boston United3-2Harrogate Town [13]3-2
ENG CN22:0045'1st[15] Brackley Town0-1Stockport County [10]
ENG CN22:00HT[19] Bradford Park Avenue1-0Hednesford Town [3]1-0
ENG CN22:00HT[17] Gainsborough Trinity2-1Hyde United [22]2-1
ENG CN22:0045'1st[14] Lowestoft Town0-0Stalybridge Celtic [20]
ENG CN22:00HT[9] Solihull Moors0-0Guiseley [5]0-0
ENG CN22:00HT[7] Chorley2-1Worcester City [11]2-1
ENG CN22:00HT[21] Colwyn Bay0-2Leamington [18]0-2
ENG Conf22:00HT[18] Aldershot Town0-1Dartford [22]0-1
ENG Conf22:0045'1st[5] Forest Green Rovers3-1Southport FC [20]
ENG Conf22:0045'1st[12] Lincoln City0-1Woking [9]
ENG Conf22:00HT[23] Nuneaton Town0-0Welling United [19]0-0
ENG Conf22:00HT[10] Gateshead0-0Bristol Rovers [1]0-0
ENG Conf22:00HT[4] Grimsby Town0-0Braintree Town [16]0-0
ENG Conf22:00HT[8] Kidderminster0-0Halifax Town [7]0-0
ENG Conf22:00HT[24] AFC Telford United0-0Alfreton Town [21]0-0
ENG Conf22:00HT [15] Altrincham0-2Barnet [2]0-2
ENG CS22:00HT[9] Ebbsfleet United2-1Hemel Hempstead Town [8]2-1
ENG CS22:0045'1st[16] Maidenhead United0-2Whitehawk [3]
ENG CS22:0045'1st[1] Boreham Wood1-1Havant and Waterlooville [6]
ENG CS22:00HT[14] St Albans City0-1Wealdstone FC [12]0-1
ENG CS22:00HT[21] Staines Town0-0Sutton United [15]0-0
ENG CS22:00HT[4] Basingstoke Town0-0Concord Rangers [10] 0-0
ENG CS22:00HT[18] Bishop's Stortford1-2Weston Super Mare [17]1-2
ENG CS22:00HT[7] Chelmsford City0-0Bromley [2]0-0
ENG CS22:00HT[5] Gosport Borough1-1Farnborough Town [20]1-1
ENG FAT22:00HT[12] North Ferriby United0-1Bath City [11]0-1
ENG FAT22:00HT[14] Torquay United0-0Wrexham [17]0-0
ENG D222:00HT[19] Mansfield Town0-0Dagenham and Redbridge [18]0-0
ENG D222:00HT[2] Shrewsbury Town0-1Northampton Town [11]0-1
ENG D222:00HT[12] Morecambe0-1Cambridge United [16]0-1
ENG D222:00HT[4] Luton Town1-0Accrington Stanley [15]1-0
ENG D222:00HT[1] Burton Albion FC0-0Newport County [8]0-0
ENG D222:00HT[6] Plymouth Argyle0-0Bury [7]0-0
ENG D222:0045'1st[3] Wycombe Wanderers1-2Stevenage Borough [9]
ENG D222:00HT[23] Cheltenham Town1-0Tranmere Rovers [20]1-0
ENG D222:00HT[13] Portsmouth0-0Oxford United [17]0-0
ENG D222:00HT[22] York City0-0Exeter City [14]0-0
ENG D222:00HT[24] Hartlepool United FC0-0AFC Wimbledon [10]0-0
ENG D222:00HT[5] Southend United0-0Carlisle [21]0-0
SPA D3-B22:00HT[4] Athletic Bilbao B1-0UB Conquense [20]1-0
INT CF22:0045'1st[2] GIF Sundsvall0-1IK Brage [4]
INT CF22:00HT[1] Dundalk2-1St. Patrick's [3]2-1
INT CF22:00HT[8] Derry City0-1Finn Harps [5]0-1
MAL D122:1538'1st Naxxar Lions1-0Balzan Youths
MAR D122:3023'1st[16] Itihad Z. Khemisset0-0DHJ Difaa Hassani Jadidi [5]
DEN SASL22:59[9] Hobro I.K.-FC Nordsjaelland [7]
POR D122:59[17] Gil Vicente-Boavista FC [13]
POR D122:59[9] CD Nacional-Vitoria FC Setubal [15]
CZE D122:59[13] Ceske Budejovice-Brno [14]
CZE D122:59[10] Marila Pribram-Mlada Boleslav [4]
ROM D122:59[15] CSM Studentesc Iasi-Gaz Metan Medias [11]
CRO D122:59[2] NK Rijeka-Slaven Belupo Koprivnica [7]
SAPL22:59[4] Orlando Pirates-Polokwane City FC [6]
SWE Cup22:59[E4] Huddinge IF(N)-Hacken [E2]
SUI D222:59[3] FC Lugano-FC Wil 1900 [6]
SER D122:59[1] Partizan Belgrade-Radnicki Nis [15]
ITA C1-A22:59[13] AC Monza-AC Venezia [11]
ITA C1-B22:59[11] Gubbio-Carrarese [8]
Italy C1C22:59[19] Reggina-Matera [6]
INT CF22:59[2] Minnesota United FC-Sporting Kansas City [11]
QAT D123:15[1] Al-Sadd-Lekhwia [2]
KUW D123:30[9] Al-Nasar-Al-Qadsia SC [5]
TUR D223:30[1] Kayserispor-Adana Demirspor [2]
ISR D123:30[11] Ashdod MS-Maccabi Petah Tikva FC [4]
ISR D123:30[5] Hapoel Raanana-Hapoel Haifa [12]
SUI D123:45[3] Zurich-Aarau [10]
01/03/2015 (Sunday)
SPA D100:00[14] Rayo Vallecano-Levante [18] 
BEL D100:00[6] Sporting Charleroi-KSC Lokeren [8]
POR D100:00[1] SL Benfica-GD Estoril-Praia [12]
SPA D200:00[22] Sabadell-Alaves [11]
SPA D200:00[4] Valladolid-Sporting de Gijon [2]
TUR D100:00[14] Konyaspor-Fenerbahce [3]
POL D100:00[6] Gornik Zabrze-Slask Wroclaw [4]
CAF CL00:00[2] Mamelodi Sundowns-Saint Michel Utd FC
SPA D400:00 Villarreal C-Novelda
SPA D400:00 SD Balmaseda FC-Santutxu
SPA D400:00 Telde-UD Ibarra
SPA D400:00 CD Berio FT-Aurrera de Vitoria
SPA D400:00 UD Los Barrios-Coria Club de Futbol
SPA FDH00:00[8] Peniscola Futsal-EiPozo Murcia Turistica Futsal [3]
INT CF00:00[7] Kohtla-Jarve JK Jarve-Puuma [10]
INT CF00:00 Wexford Youths-Bray Wanderers
SPA D200:15[18] Barcelona B-Mallorca [14]
ISR D100:20[1] Maccabi Tel Aviv-Hapoel Bnei Sakhnin FC [9]
SPA FDH00:20[2] F.C.Barcelona Futsal-Azkar Lugo F.S. Futsal [16]
GER D100:30[9] Eintracht Frankfurt-Hamburger [14] 
AUT D100:30[2] Rapid Wien-Sturm Graz [5]
AUT D100:30[10] SC Wiener Neustadt-Austria Wien [6]
AUT D100:30[8] SV Ried-FC Trenkwalder Admira [9]
HOL D100:30[7] Vitesse Arnhem-FC Zwolle [5]
HUN D100:30[7] Ujpesti TE-Pecsi MFC [16]
ISR D100:30[13] Hapoel Petah Tikva-Beitar Jerusalem [6]
SUI D201:00[2] Servette-Chiasso [8]
BRA SPB01:00[2] Sao Caetano (SP)-Monte Azul SP [14]
INT CF01:00 Alta-Hammerfest
SAPL01:15[9] Maritzburg United-Free State Stars [13]
ROM D101:30[7] Dinamo Bucuresti-Universitaea Cluj [13]
BRA RJ01:30[6] Madureira-Nova Iguacu [15]
ITA C1-A01:30[14] Renate AC-Alto Adige/Sudtirol [8]
ITA C1-B01:30[20] San Marino Calcio-Pistoiese [10]
HOL D101:45[4] AZ Alkmaar-Willem II [9] 
HOL D101:45[8] FC Twente Enschede-NAC Breda [17]
FRA D102:00[6] Bordeaux-Stade Reims [15]
FRA D102:00[19] Lens-Stade Rennais FC [14]
FRA D102:00[16] Lorient-Bastia [11]
FRA D102:00[20] Metz-Evian Thonon Gaillard [18]
FRA D102:00[17] Toulouse-Saint-Etienne [5] 
SPA D102:00[16] Almeria-Deportivo La Coruna [15]
BEL D102:00[11] Zulte-Waregem-KV Mechelen [9]
BEL D102:00[16] Lierse-Genk [7]
BEL D102:00[12] Westerlo-KV Oostende [10]
SUI D102:00[1] Basel-Vaduz [6]
BEL D202:00[13] Royal White Star Bruxelles-Royal Antwerp FC [11]
BEL D202:00[12] ASV Geel-Oud Heverlee Leuven [6]
BEL D202:00[16] KSK Heist-K.RC.Mechelen [17]
BEL D202:00[10] Roeselare-Eendracht Aalst [8]
BEL D202:00[3] KVSK Lommel-Tubize [9]
BOL D102:00[9] Universitario de Sucre-Blooming [4]
COL D102:00[20] Deportivo Pasto-Dep.Independiente Medellin [5]
BRA RJ02:00[3] Vasco da Gama(RJ)-Bangu [8]
BRA RJ02:00[13] Barra Mansa FC(N)-Cabofriense(RJ) [9]
BRA SPB02:00[15] Clube Atletico Sorocaba-EC Santo Andre [8]
BRA SPB02:00[17] Comercial SP-Guaratingueta [19]
INT CF02:00[8] Gnistan-GrIFK [2]
CZE D102:15[8] Slavia Praha-Teplice [6]
INTERF02:30[13] Toronto FC-Costa Rica(U23)
BOL D102:30[8] Real Potosi-Petrolero de Yacuiba [7]
CHI D202:30[12] La Serena(N)-Lota Schwager [6]
INT CF02:30 Galway United-UC Dublin(UCD)
INT CF02:30 Sligo Rovers-Athlone
ITA D102:45[16] Chievo-AC Milan [9] 
HOL D102:45[10] Cambuur Leeuwarden-Heracles Almelo [16]
ARG D103:00 Tigre-Olimpo
ARG D203:00 Atletico Parana-Villa Dalmine
ARG D203:00 Ferrol Carril Oeste-Atletico Tucuman
COL D203:00 Expreso Rojo(N)-Deportes Quindio
COL D203:00 Bogota FC-Real Santander
Peru CI03:00[C3] Alianza Lima-Ayacucho Futbol Club [C4]
POR D103:15[8] Rio Ave-Sporting Braga [4] 
CHI D203:30[9] Deportes Temuco-CD Magallanes [11]
SPA D104:00[7] Malaga-Getafe [13] 
ARG D104:00 Crucero del Norte-Rosario Central
PAR D104:00[11] General Diaz-Deportivo Capiata [9]
COL D104:00[4] Deportes Tolima-La Equidad [19]
BRA SP04:30[18] Bragantino SP-Portuguesa de Desportos [15]
BRA SP04:30[5] Palmeiras-Capivariano FC SP [14]
PAR D104:30[12] Sportivo San Lorenzo(N)-FC Nacional Asuncion [10]
HON D105:00[9] Marathon-CD Olimpia [1]
CC Cup05:00 Orlando City-Houston Dynamo
BRA CGD105:00[14] Veranopolis RS-Novo Hamburgo RS [6]
BRA SPB05:00[11] Uniao Barbarense FC-Rio Branco (SP) [3]
BRA SPB05:00[4] Independente SP-Mirassol [10]
INT CF05:00[7] Columbus Crew-OKC Energy FC [10]
ARG D205:05 Gimnasia Mendoza-Instituto
ARG D105:15 Union Santa Fe-Lanus
CHI D105:30[5] Univ. Catolica-Cobresal [1]
BRA RJ05:30[7] Macae(N)-Tigres Brasil [12]
Peru CI05:30[A4] Melgar-Deportivo Municipal [A5]
INT CF05:30 Vancouver Whitecaps FC(N)-Chicago Fire
MEX D106:00[7] Puebla-Queretaro FC [16]
MEX D106:00[2] Club America-Leones Univ Guadalajara [18]
COL D106:00[13] Deportiva Once Caldas-Boyaca Chico [18]
COL D106:00[14] Atletico Junior Barranquilla-Envigado [2]
MEX D206:00[10] Alebrijes de Oaxaca-Correcaminos UAT [9]
CHI D206:00[10] Curico Unido-San Luis Quillota [1]
CHI D206:00[8] Union San Felipe-Rangers Talca [13]
BRA SPB06:00[20] Batatais-Ferroviaria SP [1]
BRA SPB06:00[7] Gremio Novorizontin-Agua Santa [6]
ARG D2M106:05 Defensores de Belgrano-Barracas Central
ARG D106:10 Quilmes-Independiente
PAR D106:10[1] Libertad Asuncion-Guarani CA [2]
ARG D106:30 San Lorenzo-San Martin San Juan
BRA SP07:00[6] Ponte Preta-Red Bull Brasil [10]
BRA SP07:00[20] Marilia (SP)-Penapolense [19]
NZFC07:00[9] Southern United-Hawke's Bay United [4]
INT CF07:00[6] Sacramento Republic FC-New York Cosmos [2]
ARG D207:10 Union Mar del Plata(N)-Guarani Antonio Franco
CC Cup07:30 Charleston Battery-New York City Football Club
INT CF07:30 Jacksonville Armada-Fort Lauderdale Strikers
INT CF07:30[8] New York Red Bulls-Philadelphia Union [12]
MEX D108:00[12] Tigres UANL-Pumas UNAM [17]
COL D108:00[3] Atletico Huila-Cucuta [15]
HON D108:00[7] Honduras Progreso-CD Victoria [3]
HON D108:00[10] CD Vida-Platense [6]
Peru CI08:00[B1] Univ. Cesar Vallejo-Real Atletico Garcilaso [B2]
MEX D208:00[4] CSyD Dorados de Sinaloa-Lobos BUAP [5]
INT CF08:00 Portland Timbers-Stabaek
INT CF08:00 San Antonio Scorpions-FC Dallas
INT CF08:00 San Jose Earthquakes-Los Angeles Galaxy
CONCACAF U1708:30 Canada(U17)(N)-Haiti(U17)
MEX D109:00[13] Club Leon-Santos Laguna [9]
MEX D209:00[7] Deportivo Tepic-Atletico San Luis [6]
NZFC09:00[2] Team Wellington-Hamilton Wanderers SC [8]
MEX D110:00[5] Atlas-Veracruz [4]
Result
Aus VPL11:00FT  Green Gully Cavaliers1-0Oakleigh Cannons 0-0
AUS VD111:00FT Sunshine George Cross2-2Moreland Zebras  0-2
AUS VD111:00FT Brunswick City1-2Moreland City 1-1
FFSA SL11:30FT West Torrens Birkalla3-2Para Hills Knights 1-1
FFSA SL11:30FT North Eastern Metrostars0-0Campbelltown City SC 0-0
FFSA PL11:30FT  Sturt Lions0-0Salisbury United 0-0
FFSA PL11:30FT  Seaford Rangers2-0Noarlunga United 1-0
FFSA PL11:30FT Eastern United0-5Cumberland United FC 0-3
FFSA PL11:30FT Western Strikers SC10-1Gawler Eagles 8-1
JSC11:35FT[1] Gamba Osaka(N)2-0Urawa Red Diamonds [2]0-0
AUS D113:00FT[9] Newcastle Jets FC0-0Central Coast Mariners FC [8]0-0
Aus VPL13:00FT North Geelong Warriors0-3South Melbourne 0-2
AUS VD113:00Undecided Whittlesea Ranges FC0-0Ballarat Red Devils
AUS VD113:00Undecided Murray United FC0-0Springvale White Eagles
HKFA C13:30FT[7] Yuen Long FC(N)4-1Shatin Sports [5]2-1
AUS VD113:30FT FC Bulleen Lions1-1Bendigo 0-0
FFSA PL14:30Undecided Northern Demons0-0The Cove FC
AUS BPL15:00FT University of Queensland0-4Brisbane Wolves 0-3
AUS BPL15:00FT Albany Creek3-3Taringa Rovers 0-3
AUS QSL15:00FT Brisbane Strikers2-2Redlands United FC 1-1
Aus VPL15:00Cut Dandenong Thunder-Bentleigh Greens
MAS FAC15:15FT[10] Kuala Lumpur SPA FC3-0Kuantan FA 0-0
AUS BPL15:30FT Logan Lightning4-1Capalaba 2-0
FFSA SL15:30FT Croydon Kings1-1Modbury Jets 0-0
FFSA SL15:30FT Poet Adelarde Pirates1-2Adelaide Comets FC  0-0
GRE U2015:30FT Xanthi U202-1Panaitolikos Agrinio(U20) 1-0
FFSA PL15:30Undecided Adelaide Olympic0-0Adelaide Victory
FFSA PL15:30Undecided Adelaide Hills0-0Playford City Patriots
FFSA PL15:30Undecided Adelaide United FC Youth0-0Adelaide Cobras FC
INT CF15:30FT Rockdale City Suns2-2A.P.I.A. Leichhardt Tigers 1-1
INT CF15:30FT Sutherland Sharks3-1Parramatta Eagles 3-0
AUS D115:40FT[10] Western Sydney Wanderers3-4Sydney FC [5] 2-3
AUS BPL16:00FT Eastern Suburbs3-0Ipswich knights SC 2-0
AUS QSL16:00FT Western Pride5-2SWQ Thunder 3-1
GER BJBN16:00FT[5] Hertha BSC Berlin(U17)1-0Tennis Borussia Berlin(U17) [7]1-0
ROM D2B16:00FT[3] Metalul Resita1-0FC Bihor Oradea [10] 0-0
ROM D2B16:00FT[7] Ramnicu Valcea2-2Olimpia Satu Mare [8]1-2
ROM D2B16:00FT[4] CS Mioveni0-1Oltul Slatina [6]0-0
ROM D2B16:00FT[9] Pancota0-4Unirea Tarlungeni [5]0-1
ROM D2B16:00FT[2] Fortuna Poiana Campina0-3CS Autocatania Caransebes [11]
GRE U2016:00FT Kerkyra U203-0Niki Volou(U20)
GRE U2016:00Undecided Panionios U200-0Veria FC(U20)
GRE U2016:00FT Pas Giannina(U20)3-1Platanias FC(U20)  3-0
ROM D2A16:00FT[7] FC Unirea 2004 Slobozia0-3CS Rapid CFR Suceava [2]
ROM D2A16:00FT[11] Balotesti3-1SC Bacau [6]1-1
ROM D2A16:00FT[9] ACS Berceni1-3Farul Constanta [10] 0-1
ROM D2A16:00FT[8] Dacia Unirea Braila1-2CS Voluntari [1]1-0
ROM D2A16:00FT[12] Dorohoi2-2Gloria Buzau [4]0-1
TUR U21L116:00Undecided[3] Antalyaspor(U21)1-0Vestel Manisaspor(U21) [17]
CZE U1916:15FT[14] Slovan Liberec(U19)3-2Hradec Kralove(U19) [17]2-0
INT CF16:15FT Zlin1-1Prostejov 0-0
AUS QSL16:30FT  Far North Queensland Bulls2-3North Queensland Fury 0-0
HKFA C16:30FT[5] YFCMD(N)1-1Sun Pegasus [2]0-0
90 minutes[1-1],120 minutes[1-1],Penalty kicks[5-4]
INT CF16:30FT SFM Senec7-1Raca Bratislava 3-0
GER BJBN17:00FT[1] RasenBallsport Leipzig(U17)3-0St. Pauli(U17) [10]3-0
GER BJBW17:00Undecided[12] Monchengladbach(U17)0-0Bayer Leverkusen(U17) [3]
GERJBN17:00FT[8] Hamburger(U19)1-5RB Leipzig(U19) [4]1-4
GERJBS17:00FT[6] FC Kaiserslautern (U19)1-3Hoffenheim(U19) [1]0-1
GERJBW17:00FT[6] Fortuna Dusseldorf U190-1Monchengladbach(U19) [3]0-0
GEO D117:00FT[11] FC Shukura Kobuleti2-0Guria Lanchkhuti [8]0-0
GEO D117:00FT[12] FC Kolkheti Poti0-2Dinamo Batumi [3]0-1
CZE U1917:00FT[9] Mlada Boleslav(U19)3-0Zlin U19 [19]2-0
CZE U1917:00FT[18] FC Bohemians 1905 U194-0Pardubice U19 [15]2-0
CZE U1917:00FT[13] Brno(U19)5-1Banik Ostrava(U19) [11]2-1
CZE U1917:00FT[16] Teplice(U19)0-0Meteor Praha(U19) [22]0-0
CZE U1917:00FT[8] Jablonec U191-0Slavia Praha(U19) [4]0-0
CZE U1917:00FT[20] Opava (U19)3-0Viktoria Plzen U19 [12]1-0
GRE U2017:00FT PAE Atromitos(U20)3-1Panathinaikos U20 1-0
GRE U2017:00FT OFI Crete(U20)3-1Panthrakikos(U20) 1-0
HUN U2117:00FT[8] Diosgyor VTK(U21)0-0Honved-MFA(U21) [4]0-0
ITA YTHL17:00FT[C1] Bari Youth2-0Vicenza Youth [C12]2-0
ITA YTHL17:00FT[B6] Udinese Youth3-3Cagliari Youth [B13]1-1
ITA YTHL17:00FT[B11] Brescia Youth2-2Pescara Youth [B9] 0-1
ITA YTHL17:00Undecided[C10] Frosinone Youth0-0Empoli Youth [C5]
ITA YTHL17:00FT [A1] Fiorentina Youth3-2Torino Youth [A3] 0-2
ITA YTHL17:00FT[C13] Crotone Youth0-1Catania Youth [C4]0-0
INT CF17:00FT BASK Beograd2-1FK Dunav Stari Banovci 2-0
INT CF17:00Undecided Dunajska Luzna0-0FK Pohronie
INT CF17:00FT Arka Gdynia3-1Gryf Wejherowo 3-0
INT CF17:15FT B 19080-2Fremad Amager 0-1
INT CF17:20FT[5] Klubi 045-0BK-46 Karis Karjaa [3]4-0
AUS D117:30FT[1] Perth Glory FC2-2Brisbane Roar FC [7] 1-0
GRE U2017:30FT PAE Levadiakos(U20)3-1AEL Kalloni(U20) 2-1
SPA D417:30FT Recreativo Huelva B0-1CD Cabecense  0-1
SPA D417:30FT CD Iruna0-0CA Valtierrano 0-0
ITA YTHL17:30Undecided[A12] Trapani Youth0-0Modena Youth [A13]
INT CF17:30FT GKS Katowice3-1LKS Nadwislan Gora 2-1
SPA WD117:45FT[3] Colegio Aleman Valencia Women's1-0Real Sociedad Women's [11]1-0
INT CF17:50FT [2] BK Frem3-1B93 Copenhagen [8]1-0
INTERF18:00Postponed England Women's(U23)-China Women's(U23)
AZE D118:00FT[2] FK Inter Baku2-1Simurq Zakatali [4] 1-0
GER BJBS18:00Undecided[3] Bayern Munich(U17)0-0SSV Ulm (U17) [13]
GERJBN18:00FT[5] Hertha BSC Berlin U193-0Hansa Rostock(U19) [10]1-0
LIT D118:00FT Stumbras3-1Siauliai 3-0
MOL D118:00FT[8] FC Olimpia Balti0-1FC Sheriff [3]0-1
MOL D118:00FT [7] Zimbru Chisinau0-2FC Milsami [2]0-0
THA PR18:00FT Chainat Hornbill FC2-1Chiangrai United 2-1
THA PR18:00FT Saraburi FC1-3Suphanburi FC 0-1
THA D118:00FT BB-Chulalongkorn Univ. FC2-0Chiangmai FC 0-0
THA D118:00FT Nakhon Pathom FC1-0Bangkok FC 0-0
THA D118:00FT Phichit FC4-2Ayutthaya FC 1-1
THA D118:00FT Samut Songkhram FC0-1Police United FC 0-0
UKR U2118:00FT[8] FC Metalurg Donetsk(U21)4-0FC Karpaty Lviv(U21) [11]2-0
UKR U2118:00FT [12] Hoverla Zakarpattia (U21)1-4Metalurg Zaporozhya U21 [9]0-1
SPA D418:00FT Cadiz B0-1Ecija Balompie 0-0
SPA D418:00FT CD San Roque de Cadiz0-1Guadalcacin CD 0-1
HUN U2118:00FT[2] ETO Gyori FC(U21)0-1MTK Hungaria FC(U21) [3]0-0
HUN U2118:00FT[6] Illes Akademia Haladas(U21)1-3Ujpesti TE(U21) [7]0-1
HUN U2118:00Undecided[5] Vasas(U21)0-0Ferencvarosi TC(U21) [1]
HUN U2118:00FT[2] VAC Varosi LSE(U21)0-0Dunaujvaros Pase(U21) [1]0-0
IND D118:00FT[11] Sporting Clube de Goa1-3Bengaluru [5]0-2
INT CF18:00FT[5] KFUM Oslo1-2Skeid Oslo [7]0-2
INT CF18:00FT[16] Husqvarna FF(N)2-2Utsiktens BK [1]0-1
SPA D418:15FT UB Lebrijana1-0CD Gerena  0-0
TUR D118:30FT[9] Genclerbirligi0-0Sivasspor [13]0-0
INT CF18:30FT FC Flora Tallinn3-1IK Frej Taby 1-0
THA D118:45FT Ang Thong FC4-0TTM Lopburi F.C. 2-0
GER D219:00FT[14] SV Sandhausen2-0VfR Aalen [17]0-0
GER D219:00FT[6] Nurnberg1-1Karlsruher SC [4]1-1
AZE D119:00FT[8] Standard Sumqayit0-1FC Neftci Baku [3]0-0
BUL D119:00FT[5] Beroe3-0Lokomotiv Plovdiv [10] 2-0
GER BJBN19:00Undecided[3] Wolfsburg(U17)0-0Carl Zeiss Jena(U17) [12]
GER BJBS19:00Undecided[1] Hoffenheim(U17)0-0Greuther Furth(U17) [6]
GERJBN19:00FT[13] Dynamo Dresden(U19)0-2Rot-Weiss Erfurt (U19) [11]0-1
GERJBN19:00FT[6] Werder Bremen(U19)4-1SV Meppen U19 [14]2-0
GERJBS19:00FT[7] VfB Stuttgart U193-1Waldhof Mannheim U19 [14]2-0
THA PR19:00FT  Bangkok Glass0-0Muang Thong United 0-0
TUR D219:00FT[8] Karsiyaka6-0Orduspor [18]3-0
TUR D219:00FT[4] Antalyaspor1-0Vestel Manisaspor [16] 0-0
UKR D119:00FT[6] Zorya5-1Olimpic Donetsk [5]3-0
GRE U2019:00Postponed PAOK Saloniki U20-Ergotelis(U20)
HK D119:00FT [1] Eastern A.A Football Team0-4Kitchee [4] 0-1
UKR U2119:00FT[3] Dynamo Kyiv(U21)2-1Metalist Kharkiv(U21) [7]0-1
UKR U2119:00FT[1] FC Dnipro Dnipropetrovsk (U21)4-0Volyn(U21) [10]2-0
SPA FDH19:00FT[7] Xota Navarra Futsal4-3Levante Futsal [14]3-0
INT CF19:00FT Kongsvinger1-0Ullensaker/Kisa IL 0-0
INT CF19:00FT[5] FC Infonet3-1Liepajas Metalurgs [4]1-0
INT CF19:00FT[7] Degerfors IF3-2Vasalunds IF [5]3-1
INT CF19:00FT Viking(N)2-0FK Haugesund 1-0
LBN D119:15FT[8] Shabab Al Ghazieh0-0Al-Safa [5]0-0
LBN D119:15FT[7] Al Nabi Sheet0-0Shabab Sahel [6]0-0
HK D219:15FT[8] Lucky Mile FC0-1Kwun Tong FA [11]0-0
INT CF19:15FT Flota Swinoujscie0-0Chrobry Glogow 0-0
INT CF19:20FT[14] Breclav6-0MFK Vrbove 1-0
SER D119:30FT[4] Vojvodina2-1Mladost Lucani [9]0-0
SER D119:30FT[10] Spartak Subotica1-0OFK Beograd [7]1-0
SER D119:30FT[12] Borac Cacak0-1FK Rad Beograd [8]0-1
SER D119:30FT[11] FK Vozdovac0-1FK Donji Srem [14]0-0
SER D119:30FT[13] FK Napredak Krusevac1-0Radnicki 1923 Kragujevac [16]1-0
SVK D119:30FT[8] Sport Podbrezova1-1MFK Kosice [7]1-1
ENG PR19:45FT[8] West Ham United1-3Crystal Palace [13] 0-1
MAS FAC19:45FT[2] Felda United FC2-2Selangor PB [2]0-0
90 minutes[2-2],120 minutes[2-2],Penalty kicks[2-4]
MAS FAC19:45FT[11] PBDKT T-Team0-0ATM Angkatan Tentera [10]0-0
90 minutes[0-0],120 minutes[3-0]
MAS FAC19:45FT Kedah United0-4Singapore Lions XII [8]0-1
MAS FAC19:45FT Melaka Telekom FC1-3Terengganu [4]0-0
MAS FAC19:45FT[5] Johor Darul Takzim II2-1Selangor PKNS [12] 0-1
MAS FAC19:45FT Pahang Shahzan Muda1-3Perak [9]1-2
MAS FAC19:45FT[3] Pulau Penang FA1-0PB Perlis [11]0-0
ENG Conf19:45FT[6] Eastleigh4-0Macclesfield Town [3]1-0
INT CF19:45FT HFK Olomouc0-1SC Znojmo 0-0
FRA D220:00FT[4] Stade Brestois1-1Sochaux [8]1-0
CZE D120:00FT[3] FK Baumit Jablonec3-0FC Bohemians 1905 [12]0-0
AZE D120:00FT [7] FK Khazar Lenkoran2-1FK Baki [9] 1-1
AZE D120:00FT[1] Qarabag0-1FK Qabala [5]0-1
GER BJBS20:00FT[7] SC Freiburg (U17)1-2VfB Stuttgart(U17) [2] 1-1
GER RegN20:00FT[9] VfB Lubeck1-1ETSV Weiche Flensburg [7]1-0
GER RegN20:00FT[18] Freie Turnerschaft Braunschweig1-4Eintracht Norderstedt [5]1-1
GER RegN20:00FT[10] FC St. Pauli II1-1BSV Rehden [15]1-0
GER RegN20:00FT[17] VfR Neumunster0-0BV Cloppenburg [14] 0-0
GER D320:00FT[20] SSV Jahn Regensburg2-3Dynamo Dresden [8]0-3
GER D320:00FT [18] Mainz Am0-2Stuttgart Amateure [15]0-0
GER D320:00FT[10] Fortuna Koln0-2Stuttgarter Kickers [7]0-2
GER D320:00FT[11] VfL Osnabruck1-1MSV Duisburg [4]1-0
GER D320:00FT[19] SG Sonnenhof Grobaspach2-2Energie Cottbus [6]1-0
GER D320:00FT[13] Hallescher FC1-2Hansa Rostock [16]1-0
GER D320:00FT[12] Chemnitzer3-1Dortmund(Am) [17]1-1
GER D320:00FT[1] Arminia Bielefeld4-0SpVgg Unterhaching [14]3-0
GER D320:00FT[9] SV Wehen Wiesbaden2-2Preuben Munster [5]0-1
GER RegS20:00FT[8] SC Freiburg (Am)0-0Eintracht Trier [13]0-0
GER RegS20:00FT[18] KSV Baunatal2-0SV Waldhof Mannheim [11] 1-0
GER RegS20:00Postponed[16] SVN Zweibrucken-TuS Koblenz [17]
GER RegS20:00FT[6] Astoria Walldorf0-2Kaiserslautern Am. [4]0-0
GER RegS20:00FT[3] SV Elversberg1-0Saarbrucken [2]1-0
GER RegS20:00FT[12] SpVgg Neckarelz0-3FK Pirmasens [15]0-1
GER RegS20:00FT [5] VfR Wormatia Worms1-0KSV Hessen Kassel [9]0-0
GER RegW20:00FT[14] Wattenscheid1-1FC Schalke 04 II [15]0-1
GER RegW20:00Postponed[12] Uerdingen-SC Wiedenbruck [10]
GER RegW20:00FT[7] SC Verl2-2SV Rodinghausen [11]1-0
MNE D120:00FT[1] FK Rudar Pljevlja3-0FK Berane [12] 2-0
MNE D120:00FT[7] FK Grbalj Radanovici1-1Lovcen Cetinje [5]1-1
MNE D120:00FT[9] FK Zeta1-1FK Mladost Podgorica [2]0-0
MNE D120:00FT[10] Bokelj Kotor1-1FK Sutjeska Niksic [3]0-1
MNE D120:00FT[11] FK Mogren Budva1-1FK Mornar [8]0-1
MNE D120:00FT[4] FK Buducnost Podgorica0-1OFK Petrovac [6]0-0
CZE U1920:00FT[5] Sparta Praha(U19)7-0Hlucin U19 [21]3-0
LIT D120:00FT Atlantas Klaipeda5-1FK Trakai 1-1
MAL D120:00FT  Tarxien Rainbows F.C.1-2Floriana F.C. 1-1
MAL D120:00FT Pieta Hotspurs1-1Sliema Wanderers FC 0-1
SWE Cup20:00FT [B1] Ljungskile SK(N)1-1FC Trollhattan [B3]0-0
SWE Cup20:00FT[C3] Kristianstads FF0-3AIK Solna [C1]0-1
SWE Cup20:00FT[D3] Brommapojkarna1-3IK Sirius FK [D4]1-1
SWE Cup20:00FT[A3] Hudiksvalls Forenade FF0-5Malmo FF [A2]0-2
THA PR20:00FT BEC Tero Sasana2-0Port FC 2-0
HUN D120:00FT[15] Szombathelyi Haladas1-1Diosgyor VTK [3]0-1
ENG U2120:00FT Fulham U211-3Leicester City(U21) 1-2
INT CF20:00FT Honefoss2-0Notodden FK 2-0
INT CF20:00FT[9] IFK Varnamo(N)0-2Atvidabergs FF [8] 0-1
INT CF20:00FT Lillestrom(N)1-3Sarpsborg 08 FF 0-1
INT CF20:00FT[6] Limerick FC(N)2-2Cork City [2]1-1
KSA PR20:05FT[11] Najran0-2Al Hilal [4]0-1
KSA PR20:05FT[14] Al-Shoalah1-2Al-Shabab(KSA) [5]0-2
FIN LC20:15FT[C3] Jaro(N)3-4SJK Seinajoki [C1]3-2
BOS PL20:30FT[14] Sloboda Tuzla4-0NK Travnik [9]2-0
BOS PL20:30FT [3] Zrinjski Mostar2-0FK Slavija [8]1-0
BOS PL20:30FT[11] Vitez1-0NK Celik [10] 0-0
BOS PL20:30FT[12] Drina Zvornik3-1FK Velez Mostar [7]1-1
BOS PL20:30FT[15] Radnik Bijeljina1-2NK Siroki Brijeg [1]1-2
MAR D120:30FT[15] Chabab Atlas Khenifra2-1KAC de Kenitra [12] 0-0
SAPL20:30FT[10] Pretoria University2-1Mpumalanga Black Aces [12]1-1
SER D120:30FT[6] Novi Pazar1-2Cukaricki [3]1-1
SVK D120:30FT[6] Spartak Trnava5-1TJ Spartak Myjava [4]2-1
SVK D120:30FT[11] MFK Ruzomberok2-1FK Senica [3] 0-0
SVK D120:30FT[2] Trencin2-0Dukla Banska Bystrica [12]2-0
ITA C1-A20:30FT[12] Sassari Torres0-0Giana [16]0-0
ITA C1-B20:30FT[13] Lucchese3-1L'Aquila [5]2-0
ITA YTHL20:30Undecided[A5] Sampdoria Youth0-0Parma Youth [A6]
ITA YTHL20:30Undecided[A10] Carpi Youth0-0Virtus Entella Youth [A8]
ITA YTHL20:30Undecided[C8] Livorno Youth0-0Avellino Youth [C14]
ITA YTHL20:30Undecided[C6] Napoli Youth0-0Latina Calcio Youth [C9]
ITA YTHL20:30Undecided[C7] Palermo Youth0-0Ternana Youth [C11]
ITA YTHL20:30Undecided[A2] Spezia Youth0-0A.S. Varese Youth [A14]
ITA YTHL20:30Undecided[B14] Lanciano Youth0-0Sassuolo Calcio Youth [B7]
ITA YTHL20:30Undecided[A4] Juventus Youth0-0Genoa Youth [A11]
ITA YTHL20:30Undecided[B12] Cittadella Youth0-0Inter Milan Youth [B2]
ITA YTHL20:30Undecided[B5] Verona Youth0-0Cesena Youth [B4]
IND D120:30FT[3] Pune FC1-0Royal Wahingdoh [2]1-0
BOS PL20:45FT[13] Zvijezda Gradacac0-3FK Sarajevo [2]0-2
QAT D120:45FT[10] Al-Sailiya1-3Al Jaish (QAT) [3]1-2
QAT D120:45FT[9] Al-Khuraitiat4-4Al-Arabi SC [11]1-3
ITA D221:00FT[20] Catania1-2Frosinone [6]1-0
ITA D221:00FT [18] Virtus Entella2-5Pescara [9]1-3
CZE D121:00FT[9] Banik Ostrava1-1Sparta Praha [2]0-1
KUW D121:00FT [1] Al-Arabi Club1-0Al Fahaheel SC [14]0-0
CRO D121:00FT[1] Dinamo Zagreb2-0NK Split [6]2-0
CYP D121:00FT[8] Ethnikos Achnas0-0Ermis Aradippou [6]0-0
SLO D121:00FT [6] NK Rudar Velenje0-0Domzale [1]0-0
ITA YTHL21:00Undecided Bologna Youth0-0Pro Vercelli Youth
INT CF21:00Undecided Strommen0-0Jerv
GER BJBS21:30Undecided[10] Nurnberg (U17)0-0FC Kaiserslautern (U17) [5]

พรีเมียร์ลีก | บุนเดสลีก้า | เซเรียอา | ลาลีก้า | ไทยลีก | ไทยดิวิชั่น 1
POS
Team
P
W
D
L
GD
PTS